Manavgat şelalesi - Antalya

Belediye'nin idaresinde olan turistik bir mekan. 

Antalya'dan her yeri güzel, burası da ziyaret edilmesi gereken bir mekan.
Girişler ücretli, ücreti ise 6 ₺. Saat 22:00 'a kadar bilet satışı devam ediyor ama mekan 24:00'a kadar açık. Manavgat merkezden otobüs seferleri yapılıyor.
Aracınızla giderseniz ücretsiz otoparkı mevcut. Ben gece gittiğim için park yeri bulmak kolay oldu. Çok büyük bir yer değil, biletinizi alıp içeri girdikten sonra solda bir restoran var sağda hediyelik eşya mağazası. Karşısında şelaleyi görüyorsunuz. Şelale etrafı korkuluklar ile çevrili, hemen korkular yanında kafeterya bulunuyor çay bahçesi gibi.
Şelalenin hilalimsi bir şekli var yüksekliği 2 metre kadar, genişliği ise 20 metreden fazla gibi, suyun debisi ne çok ne de az. Şuyun içinde ufak balıklar dolanıyor ve su üstünde dolaşan çöpler.Eylül, ekim aylarında Şelalenin suyunun kuruduğu haberleri oluyor.
Huzur verici akışı var çok gürültülü olmadığı için rahatsız olmuyor insan.
Maalesef burası da diğer bir çok doğal zenginliğimiz gibi bakımsız kalmış  kötü koku ve sivrisinekler sizi kuşatır hemen
Bu şelaleye büyük Şelale diyorlar, bunun küçüğü de varmış ama henüz görmedim. Gerçi Muradiye şelalesinin yanında manavgat şelalesi cüce kalır ama yine de güzel Şelale.
Hediyelik eşya mağazasında oldukça güzel ürünler var, özellikle deniz kabuklarından yapılan eşyalar harika olmuş, fiyatlar biraz daha ucuz olmalıydı diye düşünüyorum  Çünkü bir kupa bardak 25 ₺ fiyata satılıyor.
Herşeye rağmen çok fazla turist çeken bir şelale  reklamı iyi yapılıyor diye düşünüyorum, gece vakti bile turistlerin ziyareti oluyor.
Biraz bakım ve restorasyon yapılsa eminim çok daha güzelleşecektir. Çünkü bunu hak ediyor.
Çektiğim resimleri de yükledim.Bu benim blogumda yazdığım ilk gezi yazım, kesinlikle gezi yazısı kurallarının çoğunu ihlal ettiğimi biliyorum  zaten ben blog yazarı olduğum için bu konuda rahatım. Öyle kurallara pek takılmam. Bundan sonra bu yazıların sayısını arttıracağım  geçmişte gezdiğim ve gelecekte gezeceğim yerleri de yazacağım. 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Text-To-Speech Yazı Okuma Aracı (Yazıyı sese Çevir)

Ücretsiz Backlink Edinebileceğiniz Pagerankı Yüksek siteler

En Çok Kazandıran, Kesin Ödeme Yapan PTC, Anket, Reklam Siteleri 2016