Seçim sonuçları gecesi çevrilen dümenler...

Bu yazdığım bir teoriden ibarettir elimde geçerli belge yoktur.

Erdoğan'ı devirmeye çalışan partiler bir ittifak kurdular ve Erdoğan'ı indireceklerine inandılar. 
Erdoğan karşısına bir aday dikselerdi örneğin ince tek rakip olsaydı ikilemde kalan seçmenlerin büyük çoğunluğu Erdoğan'a oy verecekti, çünkü bu milletin çoğunluğu asla CHP ye sıcak bakmamıştır. Diğer parti tabanları Chpli birindense Erdoğan Daha iyi anlayışı ile hareket edecek ve Erdoğan ezici bir farkla kazanacaktı. 
Buna engel olmak için; mümkün mertebe fazla aday çıkardılar,. Bu sayede örneğin sp seçmeni kendi partisinin adayı varken Erdoğan'a oy vermicekti, vatan partili seçmen doğu Perinçek varken Erdoğan'a oy vermicek  hdp li seçmen demirtaş varken Erdoğan'a oy vermeyecekti. 
İşte bunu yaptılar ve başardılar  
Erdoğan'ı köşeye sıkıştırdıklarını düşündüler. Akşam oylar sayılmaya başlayınca eyvah eyvah ettiler aman Erdoğan dört yüz kadar vekil çıkaracak gibi çünkü iyi parti ile hdp baraj altında kalma ihtimali çok yüksek. Eğer diğer partiler baraj altı kalsaydı AKP en az dört yüz koltuk kapacaktı. 
Bundan çok korktular  
Bu yüzden heryerde kaos çıkarmaya çalıştılar ki seçime gölge düşsün, bunun için herşeyi yaptılar yok ince tehdit edildi yok kaçırıldı  yok hile var yok bilmem ne sosyal medyayı salladılar kendi tv kanalları da aynı şekilde harekete geçti kavgalar olaylar çıkardılar, en önemlisi de AA ajans hile yapıyor iddiaları idi, bu iddia bir kaos için yeterli sayılır  
tabi ardından herşey netleşti. Hdp ve iyi parti barajı aşmıştı ve üst akıl için çok tatmin edici bir sonuç. Muharrem ince de bir gün düşündü, kendisi çok iyi sayıda oy kazanmıştı CHP nin başına geçmesi için büyük güç elde etmişti. Ayrıca Tüm bu muhalif partiler çok iyi sayıda vekil soktular meclise ve onlar için felaket olmayan ama memnun edici bir sonuç çıktı. Kısacası korktukları başlarına gelmedi  Bu yüzden muharrem ince yaptığı açıklamada gayet sakindi kaybettiğini itiraf etti, kaçırılma tehdit iddialarının Yalan olduğunu söyledi  Çünkü sonuçtan Memnun Du. Belki de talimat almıştı yoksa gece neden kayboldu ortalıktan  
Şundan eminim 
Eğer hdp ve iyi parti barajı geçemezseydiler kesinlikle bir isyan çıkaracaktılar kaos planlarını devreye sokacaktılar . İddialar var ki kılıçdaroğlu inceyi kaos için ikna etmeye çalışmış ama başarılı olamamış.
Şu vaziyette herkes memnun olduğu için kaosa gerek kalmadı.
Şunu söyliyim bir sonraki seçimde iyi partinin ve hdp nin meclise girmeyeceğini düşünüyorum, o zaman kesinlikle kaos çıkaracaklar  Bunu zaman gösterecek. 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Text-To-Speech Yazı Okuma Aracı (Yazıyı sese Çevir)

Ücretsiz Backlink Edinebileceğiniz Pagerankı Yüksek siteler

En Çok Kazandıran, Kesin Ödeme Yapan PTC, Anket, Reklam Siteleri 2016