Dizilerdeki kahkaha efekti neden var?

Şuan 360 'ta seksenler dizisi var. 

Kız diyor ki halı flex için sağlıksız deniliyor tam o sırada kahkahahahah efekti.
Bazen birşey söylemesine gerek bile yok zırt pırt kahkaha efekti ben bakıyorum ulan gülünecek bir espri var da ben mi kaçırıyorum diye ama yok espri ya da gülünecek hiç bir şey yok.
Şimdi a2 yi açtım Avrupa yakası oynuyor evde oturmuş millet kapı çalıyor  biri a kapı  ve kahkaha efekti  biri geliyor merhaba nasılsınız iyiyim siz nasılsınız kahkahahahah efekti. Anne çocuk tartışıyor kadın sinirli tamamen ciddi bir tartışma en az on kere kahkaha efekti. Kahkahahahah

Şimdi düşünüyorum bu gereksiz dizilerdeki kahkaha efekti neden 
Çünkü senaristler yönetmenler çok yeteneksiz. Espri bulamıyorlar komik bişi varmış algısı yaratmak için kahkaha efekti katıyorlar, izleyici de nasıl bir etki yapıyorsa komik mi sanıyor ne.? Yoksa bu diziler bu kadar izlenir mi?
Gülme efektini sözde espriyi pekiştirme amaçlı kullandıklarını söyleyenler oluyor. Ama bende kesinlikle işe yaramıyor. Anca bu saçma duruma güldüğüm oluyor.
Avrupa yakası, yalan dünya, jet sosyete hep aynı diziler  komik değil espri yok ama kahkaha efekti var  Gülse Birsel bu dizileri yazarken kendine küfrediyor sa haklıdır  yok kendini yetenekli sanatçı olarak görüyorsa haksızdır  Türkiye’de dizi sektörü bu kafaların elinde ve beyinsizler için dizi çekiyorlar. Ama bu dizileri bizim akıllı vatandaşlarımız severek izliyor.
Belki de tamamen beyin yıkama amaçlı bir projeden ibarettir bu diziler  Hayatı anlamsızlaştıırma, değersizleştirme ve ciddiyetsizleştirme projesi olarak tanımlıyorum  Tamamen bilinçli yapılan şeyler.
Bu proje dizilerin başlıca yapımcıları gülse Birsel ve birol güven.
Ülkemizde bilim insanları açlıktan kırılırken bu boş beleş işleri yapanlar zengin oluyorsa ülkenin akıbeti hakkında hiç umutlu değilim.
Bir ara birol güven in yapımları hakkında çok önemli şeyler yazıcam.
Eğer bu dizileri severek izliyorsan lütfen dikkatli bakın neye güldüğünüz çok önemli, sizde nasıl bir psikolojik etki yapıyor  dizide güldüğünüz bir şeyi gidip başkasına anlatın o da gülüyor mü? O kahkaha efektleri yerli mi yersiz mi bir bakın derim . 

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Text-To-Speech Yazı Okuma Aracı (Yazıyı sese Çevir)

Ücretsiz Backlink Edinebileceğiniz Pagerankı Yüksek siteler

En Çok Kazandıran, Kesin Ödeme Yapan PTC, Anket, Reklam Siteleri 2016