Saadet zinciri girdabı, psikolojisi ve zararları.

Son Sığır Sağıcı

Son skandallardan biri tosun paşanın sığır çiftliği.

Herkes bu sistemlerle zengin olmaya çalışıyor, bu zincir network sistemlerini herkesten duyuyor ve hatta en yakınlarınızdan bile teklif alıyorsunuz.
Size referans olup bir seminere davet ediyorlar, ve seminere gidiyorsunuz.
Takım elbiseli iş çantalı jilet gibi adamlar çıkabiliyor karşınıza ; ilk izleniminiz ne oluyor? bu sisteme girip zengin olan birine mi benziyor yoksa bir pazarlamacıya mı benziyor?
Kesinlikle bir pazarlamacı, size umut pazarlamaya hazır halde sizi bekliyor.
Siz ve sizin gibi kurbanları topluyor bir salona ve sonra sunum izletiyorlar. Ellerinde kocaman çeklerle hoplayan insanların fotoğraflarını izletiyorlar, piramit şeklinde kazanç tabloları, ve zengin olan insanların hikayelerini anlatıyorlar.

O an ki bulunduğunuz psikoloji hileleri görmenizi engelleyebiliyor, çünkü bir an umutla doluyorsunuz, sefil hayatınızdan kurtulup da refah bir hayata kavuşmayı hayal ediyor ve inanıyorsunuz, size aşıladıkları öz güven sayesinde dünyayı fethedecek gibi hissediyorsunuz.
Size bayilik vermek istiyorlar, bayi olup satış yapacaksınız diyorlar. Ve zincire aracılığınız sayesinde dahil olan her yeni bayii için komisyon ödeyeceklerini söylüyorlar. Net söylüyorum: Tüm bu vaadleri gerçek olsa bile zengin olamazsınız.
Çünkü size satmanız için verilen ürün piyasa değeri beş para etmeyen ürünlerdir. Ya bir kişisel bakım seti, ya bir tablet, ya bir internet sitesi, ya da besin takviye ürünleri.
Şimdi bu yazıyı yazarken size bir saadet zinciri kurayım.
Şirketi ben kuruyorum, bir kaç usta pazarlamacı tutuyorum, bunlara çektikleri her kurban için 300 tl ödeme yapıcam. Tabi bunlar boş durur mu hemen pazarlamacı yetenekleri ile bir sürü adam çekiyorlar, bu çekilen adamlar BAYİİ olacak. Tabi bayiilik ücreti tam 2000 tl istiyorum.
sattığımız ürün ise bir akıllı cep telefonu, çin malı bişi içinde şirketin yararına uygulamalar yüklüyoruz. Fiyatı ise 1000 tl olsun. Telefonu kullanan müşteriler telefondaki uygulamaları kullandıkça para kazanacaklar diyelim.
Bayi olan herkes hem bu telefonun satışından %10 (normalde saadet zincirleri bu kadar yüksek komisyon oranı vermez ama ben en yüksek orandan hesaplıyorum) hemde çektikleri yeni Bayiler içinde %10, bir alt kademedeki bayiler için de %5 ,daha alt kademedeki bayiler için de %1 komisyon ödemesi yapıyorum. Tabi bayii olabilmek için hem Bayiilik ücreti ödeyecek hem de telefon satın alacak.
Ayrıca telefondaki bir uygulamada kişisel bilgileri topluyorum.
Evet ilk kurbanımız geldi, 2000 tl bayiilik ücreti ve 1000 tl telefon ücreti ödedi.
Yani benim kasama giren 3000 tl- telefon maliyeti 500 tl=2500 tl cebimde.
Ama kurban 3000 tl ödedi ve  elinde sadece bir telefon var.
İlk kurban gidip bir arkadaşını ikna ediyor ve sisteme dahil ediyor. %10 komisyon yani 300 tl kazanıyor,geriye kalan 2700 tl yine benim kasama ,tlefon maliyetini çıkarıyorum 2200 tl,önceden 2500 vardı şimdi benim kasamda 4700 tl param var. ama 1. kurbanın elinde sadece 300 tl ve beş para etmez bir telefon var.
2. kurbanın elinde ise sadece bir telefon var. bu 2. kurban gidip 3. kurbanı çekiyor.
3. kurbanın ödediği 3000 tl'den %10 luk komisyon olan 300 tl'yi 2. kurbana ödüyorum ve 1. kurbana da %5'lik komisyonu yani 150 tl ödüyorum. 450+500(telefon maliyeti) bana yine 2050 gibi güzel rakam kalıyor. benim şuan 6750 tl param oldu. ve tek yaptığım bana 1500 tl ye mal olan 3 telefon satmak.
%400 kar ediyorum.
1. kurbana dönelim bu adam ödediği 3000 tl yi kazanmak için tam 10 adet kurban çekmesi lazım. ya da alt bayileri 20 adet kurban çekmeleri lazım. Bu adam tanıdığı yüzlerce kişiye bu sisteme girmeleri için dil döktü rica etti hatta yalvardı,ama sadece 3-5 kişi çekebildi,çünkü 3000 tl az para değil, herkes ödeyemez ve herkes güvenmez bu işlere ya da bulaşmak istemez,uğraşmak istemez. Ya da sistemin dolandırıcılık olduğunu biliyorlardır.
Bazıları 1. kurbanı uyarır bırak bu işin peşini der.
Ama 1. kurbanımız bunu kendine yediremez, kazıklandığını kabul edemez, ve ödediği parayı kazanmak için hırslanır ve yalan söylemeye başlar,arkadaşlarına akrabalarına uçan kuşa bile yalan söyler '' ben kazandım zengin oldum hesabımda 100.000 tl var siz de zengin olabilirsiniz hadi siz de katılın'' der. 3-5 kişiyi daha ikna eder ya da etmez,zar zor ödediği parayı tekrar kazanmak için yakınlarını aldatmıştır. herkesin güvenini kaybeder, zaten tüm bu şahısları ikna edene kadar aylar belki yıllar geçmiştir. eşşek gibi çalışmıştır ama elde helal bir kazanç yok. Hatta haram kazanç bile yok. sırf zaman kaybı,güven kaybı yaşamıştır. 2. kurban 3. kurban hatta 100000. kurban bile 1. kurbanın yaşadıklarının aynını yaşıyor.
Bu zaman içinde aklı başına gelen kurbanlarım peşimde düşeceği için ben ortalıktan kayboluyorum.
Titan zinciri sahibi
Tabi kasamda milyonlar var. 500 liralık telefonu tam 3000 tl'ye sattırdım . Oysa bu kurbanlar 3000 tl'ye kolaylıkla bir telefon dükkanı açabilirlerdi,devlet desteği de var. Ama onlar emek sarfetmeden kolayca zengin olacaklarını sandılar, belki de hakettiler bu düzenbazlığı.
Ayrıca o telefonlardaki uygulamara girip profil doldurdu ya herkes, işte o veritabanını da bazı şirketlere satıyorum ordan da iyi para kırıyorum.
Son sözüm Tüm saadet zincirlerinde Bayii Müşterinin Ta Kendisidir. Asıl amaç umut verip bayiilik adı altında beş para etmeyen ürünleri kat be kat fazla paraya satmak.
Daha evvel bu zincirler ile ilgili yazdığım yazıları da okuyabilirsiniz.
http://www.muyuta.com/search/label/%C4%B0f%C5%9Fa

Bu çakkallara aldanmamanız umuduyla hoşçakalın.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Text-To-Speech Yazı Okuma Aracı (Yazıyı sese Çevir)

Ücretsiz Backlink Edinebileceğiniz Pagerankı Yüksek siteler

En Çok Kazandıran, Kesin Ödeme Yapan PTC, Anket, Reklam Siteleri 2016