Ücretsiz Video Kesme Programları

video kesme
Video Kes

Çok lazım oluyor artık video kesiciler. Bir çok seçenek var ama bir iki vide keseceğiz diye tonla para isteyeni de var bedava olanı da var.

Benim kullandığım programlardan bazıları;

1. Weeny Free Video Cutter

Weeny Free Video Cutter programı
Weeny Free Video Cutter
Çok kapsamlı olmasada acele işleriniz için pratik bir çözüm.3gp, asf, avi, flv, mp4, mpg, rm, rmvb, vob, wmv dosyaları kesme işlemini yapabilir ve 3gp, avi, flv, mp4, mpg, wmv formatlarında parçaladığınız videoları kaydedebilirsiniz.

Genel Özellikleri:

Basit bir arayüz ve her işlemi tek ekranda gerçekleştirebilme özelliği.
Ücretsiz ve kurulumu kolay.
Büyük boyutlu videoları dilediğiniz kadar parçaya ayırabilme.

2.Free Video Cutter

Free Video Cutter program
Free Video Cutter

Free Video Cutter ile videolarınızı kolaylıkla bölebilir, istemediğiniz kısımları çıkarabilir ve kesebilirsiniz. Program ile videoları kesme, parçalara ayırma veya klipler halinde bölme işlemlerini yapabilirsiniz. Free Video Cutter popüler birçok formatı MPEG 1/2, MPEG4, DivX, Xvid, AVI, WMV, Quicktime MOV, Flash video vb.. destekler. MPEG4, DivX, WMV, MOV, FLV video formatlarında ve sadece ses olarak mp3 formatında dosya kaydı yapabilir

3.Avidemux 

Avidemux video kes

Avidemux

 
Video kesme işlemlerini profesyonelce yapabileceğiniz başarılı bir program.
Avidemux kullanıcılara başta video kesme olmak üzere, video filtreleme ve video dönüştürme gibi değişik konularda yardımcı olan ücretsiz bir video düzenleme programıdır.

Bilgisayarımızda kayıtlı videoların bazıları konser kaydı gibi uzun videolar olabiliyor. Bu videoları mobil cihazlarımıza yüklemek istediğimizde ise uzunlukları nedeniyle oluşan dosya boyutu ve medya oynatma problemleri videoları seyredebilmemize engel oluyor. Ayrıca videoların içerisindeki belli bölümleri ayırarak gereksiz kısımları çıkarmak isteyebiliyoruz.

Bu gibi durumlarda Avidemux bize ilaç gibi bir çözüm sunacaktır. Program sayesinde videoları kısaltabilir veya içerisinden belirli parçaları ayıklayabiliriz. Program yapacağımız işlemleri bir proje tabanında yürütmemize olanak sağlamaktadır. Tamamladığımız çalışmaların sonunda üzerinde işlem yaptığımız videoları farklı formatlarda bilgisayarımıza kaydedebiliyoruz. Avidemux AVI, DVD uyumu MPEG, MP4, ASF ve daha birçok farklı video formatlarının yanında MP3, WAV ve OGG gibi ses formatlarını da desteklemektedir.

Avidemux ile videolarınız üzerinde kesme işleminin haricinde video ve ses kalite ayarlarını değiştirme gibi değişiklikler yapabiliyorsunuz. Video kırpma desteği sunan yazılım ile videonun altından, üstünden veya köşelerinden gereksiz bölümleri ayırabiliyoruz. Avidemux ile videoların temel renk ayarlarını değiştirebilmemiz de mümkündür. Böylece karanlık videoları daha aydınlık yapabileceğimiz gibi renkleri daha keskinleştirebiliyor ve göze daha hoş görünen videolar yaratabiliyoruz.

Eğer video düzenleme ihtiyaçlarınız için kullanabileceğiniz ücretsiz ve başarılı bir yazılım arıyorsanız Avidemux'u kesinlikle denemelisiniz.

4.Easy Video Cutter ( Bir aylık ücretsiz deneme Sürümü)

Easy Video Cutter programı
Easy video cutter

Easy Video Cutter Özellikleri:

Kesilen video dosyalarını Flash SWF formatına dönüştürebilme
Basit, kolay kullanımlı ve özelleştirilebilir arayüz
.SRT ve .SUB uzantısına sahip altyazılı videolar için destek
Çoklu dil desteği
AVI, ASF, MOV, FLV ve RM video formatları üzerinde kesme işlemlerini gerçekleştirebileceğiniz program,MP4, AVI, FLV, VMW ve MOV formatlarında kaydedebilirsiniz.

5.Free Video Splitter

Free Video Splitter programı
Free video splitter

Video ayırma ya da video kesme konusunda oldukça faydalı olabilecek Free Video Splitter tamamen ücretsiz bir video düzenleme programıdır.
Windows bilgisayarınızda kayıtlı olan videoları parçalara ayırmak ve bu parçaları ayrı ayrı video dosyaları halinde bilgisayarınızda saklamak için kullanabileceğiniz Free Video Splitter ile özellikle büyük boyutlara sahip videoları kolaylıkla parçalara ayırabilirsiniz. Sade tasarlanmış arayüzü ile fazladan tuş ve gereksiz menüler ile uğraşmadan videolarınızı bölebilirsiniz.
Program ile video bölme işlemi için Load tuşuna basarak bölmek istediğiniz videonun yolunu seçerek görsel çubuktan parçaların bitiş ve başlangıç noktalarını belirleyerek Split tuşuna basabilir ve işlemi başlatabilirsiniz. Bu işlem sonucunda bölünen dosyaları belirleyeceğiniz klasör içerisine kayıt edebilirsiniz.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Text-To-Speech Yazı Okuma Aracı (Yazıyı sese Çevir)

Ücretsiz Backlink Edinebileceğiniz Pagerankı Yüksek siteler

En Çok Kazandıran, Kesin Ödeme Yapan PTC, Anket, Reklam Siteleri 2016