Sivri biber hikayesi

Sivribiber
Sisvri Biber

Eve giderken ekmek ve sebze alacaktım. Ekmek aldım da sebzeler de iş karıştı.


Üzerimde pek nakit yoktu, yani manav için bütçem çok az. Manava girdim, gencin biri bakıyor. Poşet aldım ne aldığımı tam hatırlamıyorum ama sivri biberin hikayesini net hatırlıyorum. Poşete parlak düz yeşil sivri biberleri doldurdum, manav gence verdim poşeti tartsın diye."50 kuruşluk olacak." dedim. O terazi başındayken bende maydanoz roka filan seçiyordum. Genç " Abi bi kaç tane daha koysan 50 kuruşluk olacak." dedi. Ben o sırada yeşillikler ile meşgul olduğum için, "sana zahmet bir kaç tane koy poşete" dedim. Poşete bırakmış bir kaç biber daha getirdi verdi. Ücreti ödedim çıktım.

Eve geldim poşetleri boşaltıyorum, sivri biber poşetini boşalttım kaba, ana bu ne!  Lan bunlar benim seçtiğim biberler değil. Benim seçtiğim hiçbir sivri biber yok.

Bu inanılmaz kurnaz, akıllı, mantıklı, sivri zekalı genç manav benim biberleri çıkarmış hızlıca eski, çürük, bayat, eğri büğrü, ezik büzük biberleri doldurmuş.

Lan insan hiç mi düşünmez bu hile ortaya çıkacak diye? Elli kuruşa değmez diye? Bu müşteri bir daha gelmez diye? Sahtekarlık yapıyorum, kul hakkına giriyorum diye? Müşteri psikopat biri olabilir gelip ağzımı burnumu dağıtabilir diye?

Bunları düşünmemek için beyin denen organın ya olmaması lazım ya da bozulması lazım ki ikisi değil. Bu aşırı ahlaksızlığın verdiği cüret.

Sivri biberi iade etmedim, böyle bir yaratığa adalet için giderseniz kolaylıkla kan bile çıkabilir. Katil ya da maktul olabilirsiniz. Sonra herkes diyor Van'da niye deprem oluyor acaba? Uçaklar nasıl havada uçuyor? Gökyüzü neden mavi?

Yorumlar

Yorum Gönder

Yorumlarınızı bekliyorum

Bu blogdaki popüler yayınlar

Text-To-Speech Yazı Okuma Aracı (Yazıyı sese Çevir)

Ücretsiz Backlink Edinebileceğiniz Pagerankı Yüksek siteler

En Çok Kazandıran, Kesin Ödeme Yapan PTC, Anket, Reklam Siteleri 2016