Netfor nedir? Ne işe yarar?

netfor dolanı
Netfor

Az evvel televizyonda reklamını gördüm.


Bedava internet sloganı dikkatimi çekti. Tabi anladım kesinlikle karşılıksız olamaz bu iş diye.

Sitesine girdim neredeyse hiç bilgi verilmemiş. Yalnız bayilik başvurusu dikkatimi çekti. O an anladım ki saadet zinciri gibi birşey olmalı. Son zamanlarda bu zincirlerden önde gelen isim posavis ki umut taciri bir firmadır. Netforun da Posavise benzeyeceğini düşünüyorum. Posavisin Seminerlerine aşırı istek üzerine katılmıştım. Posavisi sonra ayrı bir başlık altında anlatırım.

Tekrar gelelim netfora. İddia ettiği gibi bedava internet vermeyecek. Demek istediği internet faturanı karşılayacak para kazanacaksın eğer bu sisteme katılırsan. Ki o da olmayacak .

Google'da yaptığım kısa bir araştırma sonucu doğru düşündüğümü gördüm.

Netfor nasıl bir sistem olacak size söyleyeyim. Kesinlikle posavisin benzeri.

Bu zincire katılmak isteyene bir kaç seçenek verilir.

Birincisi:


Müşteri olabilirsiniz. Size üç beş kuruşluk bir cihazı 600-700 gibi bir fiyata satacaklar. webtekno sitesi biraz bilgi vermiş. Webtekno uydu alıcı diyor. Posavis ise tablet veriyordu. İşte verdikleri cihazı kullanıp reklam filan izleyerek ve internet üzeri alışveriş yaparak küçük küçük komisyonlar kazanacaksınız. Karlı sanmayın. Siz verdiğiniz cihaz parasını çıkarmak için belki on binlerce reklam izlemeniz gerekecek. Ki o sayıda reklam izletmiyorlar zaten. Kısıtlamalar olacak. Günlük reklam izleme kotasını aşamayacaksınız. Müşteri olmak bu.

İkincisi:


Bayi olmak. Bayi olunca hem cihazı satın alacaksınız hem de bayilik ücreti ödeyeceksiniz. Müşteri gibi reklam izleyerek sipariş vererek filan komisyon alırsınız.  Bayiliğin en önemli artısı siz de cihaz satışı yapıp küçük bir komisyon daha alacaksınız. Ödediğiniz parayı kazanmak için yine uzun zaman çabalarsınız. Dört beş yılınızı bile alabilir. Firma size büyük vaatlerde bulunacak. Çok kazanacağınızı iddia edecek. 100 tane satsan şu kadar para kazanacaksın diye.  Ama sor bir kendine 600 liralık gereksiz bir cihazı kaç kişiye satabilirsin? Bu sistemlerde bayi, müşterinin ta kendisidir. Bayilere umut satılıyor. Bayi sayısı müşteri sayısından kesinlikle kat be kat daha fazla olacaktır. Çünkü bayi müşterinin ta kendisidir.

Üçüncüsü:


Eğer çok paranız varsa firmaya ortak olabilirsiniz ki bu büyük sahtekarlık ağının günahını taşıyacaksınız. Bedelini gün gelir ödersiniz.

Not: Posavis, Mega Holding gibi zincirler hep umut ticareti yapıp fakir fukaranın üç kuruşuna göz diken alçak sistemlerdir. Netfor da onlar gibi modern sömürgeci zihniyeti ile hızla geliyor.

Aldananlar olacak ve bu işe yatırım yapacaklar. Teorikte anlatılanların pratikte yalan olduğunu görüp verdikleri parayı geri kazanabilmek için hırslanıp yalan dolanı kuşanıp kan emen vampirlere dönüşecekler. Yakın arkadaşlarını ve akrabalarını dahi bu tuzağa düşürüp toplumsal ahlaki çöküntünün hızını katlayacaklar.


Netfor hakkında bu ilk izlenimimdi. Netfor kendini açıklasın bakalım yanılıyor muyum haklı mıyım göreceğiz. O zaman tekrar yazacağım.

Bu konu ile ilgileniyorsanız takipte kalın.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Text-To-Speech Yazı Okuma Aracı (Yazıyı sese Çevir)

Ücretsiz Backlink Edinebileceğiniz Pagerankı Yüksek siteler

En Çok Kazandıran, Kesin Ödeme Yapan PTC, Anket, Reklam Siteleri 2016