En ucuz masaüstü bilgisayar nasıl toplanır?

avatar tablet
Avatar

Bilgisayar almak istiyoruz ama fiyatlar çok uçuk.


Hatta tek bilgisayar yetmiyor. Bir akıllı telefon, bir tablet, bir Notebook, bir desktop bilgisayara ihtiyacımız var. Ama hepsi çok paraya mal oluyor. Tüm bunları nasıl çok ucuza alabiliriz? Seçenekler çok.

Evvela HDMI girişi olan bir televizyon lazım ki evimizdeki televizyonun büyük ihtimalle vardır. Sonra HDMI çıkışı olan bir akıllı telefon ya da tablet lazım. Bazı tabletlerin HDMI çıkışı yok fakat otg-hdmı dönüştürücü kablolar kullanılabilir. HDMI girişi olmayan televizyonlar için de dönüştürücü kablolar kullanılabilir. Windows tablet tavsiye ederim ben, lakin diğer işletim sistemleri de olabilir. Bu iş için akıllı telefon önermem. Reklam yapmak istemem ama reeder marka HDMI çıkışlı ucuz Windows tabletler bulabilirsiniz. Ayrıca otg çoklayıcı, usb çoklayıcı, mouse, klavye lazım. Klavye olarak klavyeli tablet kılıfı tavsiye ederim. Hafıza için hafıza kartı da gerekli. Bu şekilde hem televizyon, hem tablet, hem dizüstü, hem de deskop pc sahibi oluyoruz. Ya da tablet olayını es geçip mini pc alabiliriz. Android, Windows, Apple mini pcler bulunabilir. Tabi performans değerini aldığınız ürünler belirleyecek. Ben en ucuza mal olacak sıfır ve ikinci el olacak şekilde yazıyorum. Ayrıca kendi topladığım bilgisayarı da yazıyorum.
Fiyatlar(sıfır);

Televizyon: Awox 2271 22" full HD (Hepsiburada.com): 325 tl

Tablet: Exper Easypad N7D Android (Hepsiburada.com): 107 tl, hometech pro tab 7 windows: 219 tl

Klavyeli tablet kılıfı: 10 tl'den başlar.

Mouse: 5 tl'den başlar.

Otg çoklayıcı :5 tl'den başlar.

Mouse pad: 1-2 tl'den başlar.

HDMI kablosu (tablet uyumlu) : 5 tl'den başlar.

Dönüştürücü kablo: 30 tl'den başlıyor.

Mini pc: sonorous Android mini pc: 144 tl

Toplam fiyat,  seçimlerinize göre değişir. Ama televizyon ile birlikte aşağı yukarı 450 gibi bir fiyata sıfır masaüstü bilgisayara sahip olabilirsiniz.


Fiyatlar (İkinci El) ;

Televizyon: Evde varsa bedava yoksa en ucuz 100 tl gibi bir fiyata bulunabilir. İkinci El ürün fiyatlarına bağlı eğer televizyon var ise 100 tl ye Bile masaüstü bilgisayar toplanabilir.

Ya da bildiğimiz eski tip bir bilgisayar da ikinci el olarak bulabiliriz.


Dediğim gibi herşey seçimlerinize ve bütçenize bağlı. En kral bilgisayarı da toplayabilirsiniz ama ben en ucuza mal olacak şekilde yazdım. Tabi performans sıkıntısı olacak mecburen.
Şimdi gelelim benim bilgisayara.

Eski bir deskop pc ve bir kaç Laptop, tablet, telefon, fotoğraf makinesi sattım. Aldığım parayla topladığım pc;

Sunny 22" TV,  bunun hdmi girişi ve usb portları var. Full HD güzel bir televizyon.  Hepsiburada.com' dan 379 TL'ye almıştım.

Tablet: Reeder w7ic windows 8.1 HDMI çıkışlı 16gb teknosa'da bir ara 169tl idi geç kaldım aniden 189 tl oldu aldım.  Sonra fiyatı artmaya devam etti.

Otg kablo ve klavyeli tablet kılıfı 35 tl aldım biraz pahalıydı o sıralar şimdilerde çok daha ucuz.

HDMI kablo 15 tl aldım kaliteli birşey.

Bir de Türksat uyumlu Sunny uydu alıcı aldım 79 tl

Mouse filan da vardı bende zaten.

Kaliteli güzel bir televizyonum, beğendiğim bir tabletim, klavyem var.  Hepsini birleştirince internette gezinmeye, ofis işlerimi yapmaya, bir kısım oyunları oynamaya, sosyal medya aktivitelerine, film izlemeye, müzik dinlemeye, televizyon izlemeye yarayan masaüstü sıfır bilgisayarı yaklaşık 700 liraya toplamış oldum. Ps ve 5+1 ses sistemim de vardı,  hepsi birleşince teknoloji kompleksi oluyor.

Fiyat performans oranı gayet iyi bence.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Text-To-Speech Yazı Okuma Aracı (Yazıyı sese Çevir)

Ücretsiz Backlink Edinebileceğiniz Pagerankı Yüksek siteler

En Çok Kazandıran, Kesin Ödeme Yapan PTC, Anket, Reklam Siteleri 2016