Çalgı çengi ikimiz

Çalgı Çengi İkimiz filmi
Çalgı Çengi İkimiz

Aslında gitmeyecektim bu filme, ne de olsa tivibuya kısa bir süre sonra düşecek diye.


Mağazada dolaşırken sinema aklıma geldi bir bedava bilet hakkım var süresi geçmeden kullanayım dedim. Çin seddi geçti içimden ama gülmeye ihtiyacım var diyerek çalgı çengiye gittim.

Koltuk A7 yerime geçicem A6'da kilolu bi herif var gözlerini dikmiş sanki bahçesinden şeftali çalıcam gibi bakıyor, istemeye istemeye ayaklarını çekiyor mu çekmiyor mu anlamadım ama sanki yerime oturmama izin verdi gibi . Umursamadım yerime oturdum.  O da beş litrelik kovasından mısırları hüpletiyor.  Daha film başlamadan kovanın yarısına gelmiş. Sürekli homurdanıyor. Bir saniyeliğine baktım tuhaf bakışlarıyla nereye baktığı anlaşılmıyor. Kötü bir koku var nerden geldiğini bilemedim ama ondan geldiğini farzettim. Kokuyu almamak için sol tarafıma yaslandım boğazlı kazağımla ağzımı burnumu örttüm. Fark ettim ki solumdaki adamın omuzuna yaslanmak üzereymişim. Yanında da karısı var. Biraz doğruldum yanlış anlaşılma olmasın diye ama A6'daki durmuyor ki,  sürekli tuhaf hareketler burundan sümük çıkarıp yuvarlayıp fırlamalar, burun fışfışlamalar Vs. Millet kahkaha atıyor bu hep aynı. Ne gülüyor ne ağlıyor sanki bazen uyuyor gibi idi ama emin değilim. Tatlı dilden anlamayacağından emin olduğum için hiçbir şey demedim. Filmin ilk yarısı böylece gitti, bir iki kez güldüğümü hatırlıyorum ama neye güldüğümü hatırlamıyorum. Nihayet ara verildi benim aklıma boş koltuklardan birine oturmak geldi ön sıralarda bomboş bir yer buldum oturdum.

Film komik ama çok komik değil. Bildiğimiz türk filmi klişelerinin bir kısmını barındırıyor. Hikaye çok sıradan. Herşey süper olacakken herşey berbat oluyor. Fakir ama mutluyuz mesajı var. Bazı karakterler çok gereksiz. Akraba arkadaş gönlü kalmasın diye oynatmışlar. Komik olması gereken şeyler komik değil, ciddi olması gereken şeyler ciddi değil. Yani olmamış bu film. Ama gülünecek bir kaç şey var diye düşünüyorum.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Text-To-Speech Yazı Okuma Aracı (Yazıyı sese Çevir)

Ücretsiz Backlink Edinebileceğiniz Pagerankı Yüksek siteler

En Çok Kazandıran, Kesin Ödeme Yapan PTC, Anket, Reklam Siteleri 2016