Assassin's Creed Filmi

Assassin's Creed film
Assassin's Creed

Film güzeldi.


Tabi herşeyi ile güzel değildi.

Bazı isimler değişmişti o biraz üzdü. Altair yerine Aguilar mı ne öyle bir isim vermişler. Desmond ismi yerine de başka isim var.

En azından film adı değiştirilmemiş. Çünkü adı seviyorum, Suikastçinin İtikadı.

Efektler çok iyi, dövüş figürleri çok iyi, damdan dama, balkondan balkona atlamalar, hoplamalar Altair' den ziyade Prince of Persia'yı hatırlatıyor. Lakin aksiyon sahneleri çok az ve kısa süreli idi.

Hikaye berbat. Zaten sürekli konuyu anlatmaya çalışıyorlar filmde. Bu elma nedir, neyin nesidir, tapınak şövalyeleri ve haşhaşiler kimlerdir gibi. Jump filminin hikayesini anımsatıyor. Konuyu Hz. Adem'in elmasına kadar bağlamışlar, oyunda böyle miydi hatırlamıyorum ama filmde tuhaf bir ideolojik görüş var; ilahi kanunlara uymak esaret, karşı gelmek hürriyetmiş gibi yalan bir mesaj veriliyor. Oysa kanunlara uymak da hür irade iledir. Kimse ilahi kanunlara uymazsa zaten kaos kaçınılmaz olur. Kısacası konu mantıksız.

Filmde Kristof Kolomb'da var. O çok kötü olmuş. Aguilar'ın Kolomb gibi sömürgeci zihniyetli yeteneksiz bir kaşife güvenip ona herkesin peşinde olduğu elmayı emanet etmesi de mantıksız olmuş.

Filmdeki rekabeti beğendim. İnsanları kontrol altına almaya çalışan güçlü  zengin bir örgüte karşı bir avuç suikastçi.

Filmi pek beğenmedim ama devamını bekliyorum.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Text-To-Speech Yazı Okuma Aracı (Yazıyı sese Çevir)

Ücretsiz Backlink Edinebileceğiniz Pagerankı Yüksek siteler

En Çok Kazandıran, Kesin Ödeme Yapan PTC, Anket, Reklam Siteleri 2016