Güldürme Güldürme

En çok izlenen Tv programlarından biri olan Güldür Güldür gerçekten güldürüyor mu?


Programın intro şarkısından başlayalım.  Evvela müzik saçma, hiç havası yok. Şarkı sözleri berbat, hele güldür güldür derken insan karamsarlaşıyor her nedense. " Dünyayı anlamak belki zor bir mesele, ama hayat geçiyor şöyle böyle,  sen de katıl aramıza söyle güldür gülmek mesele falan filan " sözü çok aptalca. Ne yani dünyayı anlamakla ilgilenmeyi bırakıp da sizi mi izleyelim. Ulan hayat geçiyor diye gülmekle mi geçirelim hayatımızı. Kolay mı sanki laylaylom yaşamak. Kısacası sözleri hakaret gibi.  Programın adı da aptalca hiç yaratıcılık yok.

Gelelim skeçlere ;


Kesinlikle gerçek mizahla uzaktan yakından ilgisi yok. Karakterlere bakarsanız dünyada öyle karakterli, abartılı hal ve hareketler sergileyen insan bulmanız imkansıza yakın. Karakterler abartılı, olaylar abartılı, hikayeler abartılı.  Kısacası skeçler taklitten ve abartıdan öteye gitmiyor. Mizah dediğin gerçek olur. Yalan dolan şeyden mizah olmaz. Çizgi filmler bile daha kaliteli mizaha sahip. Ve bazen mesaj vermeye çalışıyorlar ki mesajları da aptalca. Akılda kalan esprileri milyonda bir çünkü gerçek espri milyonda bir. Arada bir sahneye çıkarılan komedyenler bir kaç güzel espri yaptı o kadar.  Onlar da standupçı zaten. Skeç ekibi değil.

Stand up kelimesini de anlamıyorum. Neden stand up? Ayağa kalk anlamına gelmiyor mu? Neden ayağa kalk? Kim kalksın? Niye kalksın? Anlamsız. Komedyen demek daha mantıklı.

Ayrıca illüminati iddialarını itibarsızlaştırmak için bazı skeçler yaptılar. Ki bu derece ünlü bir programın illüminatiden bağımsız olması imkansız. İllüminati incelemesi yapmadım program üzerinde fakat ilk bakışta kendini gösteriyor.  Programın logosunu 180 derece çevirdiğiniz zaman piramit görülüyor, kafasında gözüyle birlikte. Show kelimesini de o yüzden katmışlar.

Her programın sonuna da reklamı yapılmak üzere hıyar bir şarkıcı filan çıkıyor. Bu da salakça.  Aslında itiraf. "Biz bekleneni veremedik kalitesiz iş yaptık telafi amacı ile bir şarkıcı çıkıp şarkı söyleyecek."

Son olarak seyirci ;


Seyircilerden nefret ediyorum. Sahneye hangi mal çıksa hemen alkış. Biri osursa hemen alkış. Neyiniz var ya sizin? Hasta mısınız? Herşey de alkışlanmaz ki. Seyircilerin çocuk veya çocuk zekalı olduğunu düşünüyorum. Maalesef bu programlardan çok var, çok yapıldı . İnsanların mizah anlayışı çok kalitesizleşmiş.  Yazık.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Text-To-Speech Yazı Okuma Aracı (Yazıyı sese Çevir)

Ücretsiz Backlink Edinebileceğiniz Pagerankı Yüksek siteler

En Çok Kazandıran, Kesin Ödeme Yapan PTC, Anket, Reklam Siteleri 2016