Paypal tekrar açılacak mı?

paypal logo
Paypal

PayPal Türkiye Faaliyetlerini Durdurdu


Teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık her şey neredeyse birkaç saniye uzağımızda. İster yurt içinden ister yurt dışından anında alışveriş imkanı, alışveriş severler ve bizler için de büyük bir kolaylık sağlıyor. PayPal da bu konuda Türk kullanıcılara büyük fırsatlar sunuyordu.


Kart bilgilerinin güvenliğinden dolayı birçok kişinin internet üzerinden alışveriş seçeneğini es geçtiğini gören firmalar, bu sektörde gelişmeye devam ederken; internet üzerinden çalışan online bir ödeme sistemi olan PayPal’dan kötü bir haber bizlerle buluştu.

Kredi kartı kullanarak veya kullanmayarak, internet üzerinden güvenli alışveriş imkanı sunan PayPal; 6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’deki müşterilerin PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklarını belirtti.


Faaliyetlerini durduracaklarını açıklayan firma; Türkiye’de ödeme faaliyetlerinde bulunmak için yaptıkları lisans başvurusunun Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu yani BDDK tarafından reddi nedeniyle faaliyetlerini durdurma kararı aldıklarını açıkladı.


Gelecekte Türkiye'deki müşterilerine yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalarına devam edeceklerinin altını çizen firma, bu süreç sonrasında kullanıcıların parasını kendi hesaplarına aktarabileceklerini belirtti.

Kaynak: SDN


Paypal Türkiye’de Tekrar Mı Açılacak?

Geçtiğimiz ayda Paypal’ın Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ile anlaşma sağlayamaması sonucunda Türkiye’deki faaliyetlerini durduracağını açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından 6 Haziran 2016 tarihinde Paypal tamamiyle Türkiye pazarından çekildi ve sitesinden girişi dahi kapattı.


Paypal kapandıktan sonra hem Türkiye’den hem de yurt dışından kullanıcılar mağdur duruma düştüğünü bilmeyenimiz yoktur. Paypal fazla beklemeden bu kullanıcıları kaybetme riskini göze almamak için ülkemizde tekrardan açılabilir.


Paypal’ın Tekrardan Türkiye’de Açılma İhtimalı Bununla Da Sınırlı Değil

Paypal’ın Türkiye’de bulunan ofisinden bir açıklama gelmemiş olsa da, Türkiye’deki müşterilere Call Center olarak destek vermeyi sürdürüyor. Henüz Türkiye’deki Paypal sistemi tam anlamıyla toplanılmadığı gibi ofis çalışanlarının işten çıkarıldığı veya ofislerin kapatıldığına ilişkin bir bilgi bulunmamakta. Görünürde olan Paypal’ın Türkiye Çalışanları maaşlarını almaya devam etmeleri.  Paypal’ı kapandığı günden itibaren sıcağı sıcağına takip ederek paypal hakkında bazı bulgulara ulaşabildik;

Paypal BDDK’dan Tekrardan Lisans Alma Niyetinde

Paypal Türkiye‘de Kapandıktan kısa bir süre sonra ülkemizdeki Paypal kullanıcıları Paypal’ın tekrardan açılması için change.org da imza kampanyası toplamıştı. Görünüşe bakılırsa ne haberler ne de atılan imzaların bir etkisi yok. Ancak belirttiğimiz gibi Paypal Türkiye ofisini kapatmadığı gibi, Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu‘ndan tekrardan lisans almaya hazırlanıyor. Eğer tüm koşullar sağlanılır ve anlaşmaya varılırsa Paypal’ın Türkiye’de tekrardan hizmet vermeye başlaması en az 1 ya da 2 yıl alacak.


Paypal Neden Uzun Süre Türkiye’de Kapalı Olacak?

Paypal’ın Türkiye’de 1 ya da 2 yıl sonra açılamasının sebebi Paypal sunucularının Türkiye’ye tekrardan getirilip, getirilmeyeceği konusu. Eğer oldu da paypal BDDK ile anlaşma sağladı, bu sefer de Paypal’ın iç bürokrasisi ve sunucunun durum ile taşıma işlemleri bu süreyi uzatıyor.

Kaynak: http://www.soruncozumleri.net

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Text-To-Speech Yazı Okuma Aracı (Yazıyı sese Çevir)

Ücretsiz Backlink Edinebileceğiniz Pagerankı Yüksek siteler

En Çok Kazandıran, Kesin Ödeme Yapan PTC, Anket, Reklam Siteleri 2016