27 Ağustos 2013 Salı

Text-To-Speech Yazı Okuma Aracı (Yazıyı sese Çevir)

text-to-speech
text-to-speech

Yazdığınız yazıları 2 erkek 2 kadın sesiyle(sadece türkçe için) diğer dillerde daha fazla farklı seslerle ,30  farklı dilde seslendirebileceğiniz ilginç  bir  uygulama.

Ayrıca konuşmaya farklı ses effektleri ekleyebilirsiniz,konuşmayı hızlandırabilir, yavaşlatabilirsiniz.Konuşma kalitesi oldukça iyi,kelimeler arasında duraksamalar oldukça kısa tutulmuş,dil bilgisi kurallarına uyulmuş profesyonel bir yazılım.bu sadece demo versiyonu sanırım. full versiyonun daha iyi  olduğunu sanıyorum.Bu versiyonu  150-200 karakterlik metinleri okuyor. Html kodlarıyla sitenize ekleyebilirsiniz.
Hemen Aşağıda Scripti görebilirsiniz onun altında  HTML kodlarını  alabilirsiniz.uygulama  boyutlarınıda  kendiniz ayarlayabilirsiniz.


<iframe frameborder="0" id="detshiwant" scrolling="no" src="http://www.oddcast.com/home/demos/tts/tts_example.php" style="height: 505px; width: 450px;">muyuta.com yazı okuma aracı</iframe> 
Paylaş:

19 Ağustos 2013 Pazartesi

Blog Arşivi (Blogger) Düzenleme Css Kodları

Blogger Blog arşivi görünümü genellikle  açılır menü olarak tercih edilir.fakat genişlik değeri bazen çirkin bir görüntü  oluşturabiliyor.


Kenar çubuğu diyelim 300 px genişliğinde olan  bir blogun kenar çubuğuna   yerleştirilen blog arşivi widgeti hiç hoş görünmez.

Blog arşivi  widgetinin genişlik değerini çerçeve  rengini ve diğer  görünüm seçeneklerini bir kaç CSS koduyla değiştirebiliriz.

Adım-1:Şablon-Html'yi Düzenle deyip

]]></b:skin> Kodunu buluyoruz.

Aşağıdaki   kodları  ]]></b:skin> kodunun hemen üzerine ekliyoruz.


Paylaş:

5 Ağustos 2013 Pazartesi