20 Haziran 2013 Perşembe

Ücretsiz .TK Alan Adı Uzantısı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

dot tk

Bedava olan bu uzantı  ilk gördüğümde beni şaşırtmıştı.1 yıllık ücretsiz  alan adı veriyor bu servis,üstelik DNS servisi de var.CNAME,A,MX kayıtları  tutabiliyoruz,Ama kimseye önermiyorum.


Sebep:

Sayfanız herhangi bir zamanda aniden,haberiniz olmadan Reklamlara(Cinsel Ağırlıklı)  yönlendirilebilir.Bizzat yaşadım bu durumu.henüz iki ay önce 7-8 blogum  için  .tk uzantısı aldım,dün fark ettimki tüm  sitelerim berbat reklamlara yönlendiriliyor.üyelerden tepkiler aldım,ve facebook sayfalarımdan ve diğer sitelerden tüm bağlantıları silmek  saatlerimi aldı.Bu bedava uzantının sadece Reklam tıklatma Tuzağı olduğu apaçık belli.Hiç bulaşmayın derim.

Reklamlara yönlendirilen tk alan adlarım: muyuta.tk  xraypix.tk, medikolik.tk (tamsayfa reklamlara yönlendirecektir.)
Paylaş:

16 Haziran 2013 Pazar

Artık Herkes Arkadaşlarını Facebook Sayfanıza Davet Edebilecek!(Extra Uygulama Gerekmez)

Facebook  Sayfalarının en büyük eksiklerinden birinin davet özelliğinin sadece Admine has  olmasıydı.

Başkalarının ,  arkadaşlarını sayfaya davet etmesini sağlayan bazı  uygulamalar  vardı  ,  fakat  ne derece işe yaradıklarını  bilmiyorum,çünkü bu tür uygulamalar  çok fazla  izin istiyor,bir çok bilgimize ulaşmak ,ve bizim adımıza paylaşımda bulunmak,vede bu hizmetin karşılığında reklam  yapmak  istedikleri için kendi sayfalarımda hiç denemedim.

Facebook  bu uygulamayı  artık hiç bir rahatsızlık vermeden tüm Facebook Sayfalarına dahil etmiş olup,adminlerin yüzünü güldürmüştür.Aşağıdaki Ekran Alıntısının sağ alt tarafında  görüldüğü  gibi;


Paylaş:

Android cihaza Windows kurun!

Android cihazınıza Windows sürümlerini, Linux ve Ubuntu kurabilirsiniz!


Nasıl çalışır ? 
Android sistemi haricinde başka bir işletim sistemini android'e zarar vermeden çalıştırabilirsiniz. Bu işlemi Bochs uygulaması ile yapıyoruz.

Sistem özellikleri
Windows sürümleri, Linux ve Ubuntu'yu kurmak için tablet veya telefonunuzun kendi hafızası olması lazım. Maalesef sdcard'a kuramıyoruz.

İşletim sistemlerinin ortalama ağırlığı
- Windows 3.1 (10 MB)
- Windows XP (1.5 GB)
- Windows 7 (15 GB)
- Windows 8 (20 GB)

Ekran Görüntüleri
Tabletime kurduğum Windows XP'den görüntü
Neler gerekli ? 
- Android cihaz (en az 1 GHz çift çekirdek ve 1 GB RAM) 
- Windows kurulu bir PC (en az 1 GB ram ve 2.0 GHz çift çekirdek)
- En önemlisi Sabır  

Nasıl Kurulur ?
- İlk indirdiğimiz dosyadaki Bochs adlı uygulamanın modülünü çalıştırın.
Bunun için; Başlat > Tüm Programlar > Bochs > Disk Image Creation Tool yolunu izleyerek imaj oluşturmak için gerekli olan yazılımı çalıştırıyoruz. (Windows Vista/7/8 kullanıcısı iseniz lütfen sağ tıklayıp "Yönetici olarak çalıştır"ı seçin.)
- Açılan komut penceresine sırasıyla şunları gireceğiz;

hd yazıp ENTER'a basın
flat yazıp ENTER'a basın
1500 yazıp ENTER'a basın (burada istediğimiz işletim sistemini kurmak için ayıracağımız bölümün boyutumu MB cinsinden gireceğiz. Tabi ben Windows 98 kuracağım için 1500 MB'yi yeterli gördüm. Windows 95/98 için 1000, Me/2000/XP/Ubuntu için 1500, Vista/7 için 20000, 8 için 30000 girin. Tabi telefonunuzun SD kartında bu dosyayı atmak için boş yerde gerekiyor.)
c.img yazıp ENTER'a iki kere basın.

Uygulama kurulu olduğu konumda bulunan "c.img" adlı dosyayı masaüstüne kes-yapıştır yapın.(kurarken kurulum klasörünü değiştirmediyseniz; 32-bit sistemler için "C:\Program Files\Bochs-2.6\c.img" yolunda, 64-bit sistemler için "C:\Program Files (x86)\Bochs-2.6\c.img" adresindeki dosya.)

İşletim sistemini kurma 

- İlk indirdiğiniz dosyadan çıkan Qemu adlı yazılımı çalıştırın. 
- Yukarıdaki menü çubuğunda bulunan "VM" ye tıkladıktan sonra "New Virtual Machine"seçeneğine tıklayın.

- Üstünde "Please enter a name for your virtual machine" yazan boşluğa (yukarıdaki ilk boşluğa) oluşturacağınız sanal makine için bir ad girin. Ne olduğu farketmez, ben Win98 girdim. Ardından "Next" butununa basıp devam edin.

- "Memory Size" kısmına, yani sağa sola hareket eden sürgünün (üzerinde "Please specify the required amount of RAM memory for the virtual machine" yazan şey) bulunduğu kısmın yanındaki boşluğa oluşturacağınız sanal makinenin kullanacağı RAM miktarını MB cinsinden girin. Kısaca, eğer PC'nizin RAM'i; 1 GB ise 380 yazın - 2 veya 3 GB ise ve Windows 2000/XP kuracaksanız 1024, Windows 95/98/Me kuracaksanız 512 yazın - 4 GB veya üstü ise ve Windows Vista/7/8 kuracaksanız en az 2048, Windows 2000/XP kuracaksanız 1024, Windows 95/98/Me kuracaksanız 512 yazın vede "Next" diyerek devam edin.

- "Finish" diyerek sihirbazı sonlandırın.

- Mutlaka "Hardware", "Drivers", "Advanced", "Console", "Monitor" adlı sekmeleri görmüşsünüzdür. "Finish" dediğiniz zaman sihirbaz sizi otomatik olarak "Hardware" adlı sekmeye yönlendirecektir. Burada "Virtual Machine Name", "QEMU Versiyon" gibi bolca seçenek var. Şimdi, yapacağımız şey kurulumu biraz daha hızlandırmak olacak. Eğer PC'niz çift çekirdekse diğer maddeye geçin, eğer 4 yada 8 çekirdek ise, "No of CPUs" adlı seçeneğe çift tıklayın. PC'niz 4 çekirdek ise 2 yazıp "OK" diyin, eğer PC'niz 8 çekirdekli ise 4 yazıp "OK" diyin.

- "Drivers" sekmesine geçin. En yukarıdaki "Hard Disk 0" adlı seçeneğe çift tıklatın, ardından üzerinde iki nokta bulunan butona tıklayıp açılan dosya seçme penceresinin altında bulunan ve "Disk Images" adlı seçeneğin seçili olduğu çubuğa tıklayıp, "All Files" adlı seçeneği seçin. Şimdi tüm dosyaları göreceksiniz. Ardından masaüstünüze gidip daha evvelden oluşturduğumuz c.img adlı dosyayı seçin ve ardından "OK" diyip tamamlayın.

- Yine "Drivers" sekmesinde bulunan "CD-ROM" adlı seçeneğe çift tıklayın. Kuracağınız sistemin iso dosyası mevcutsa üzerinde iki nokta bulunan butona tıklayıp gerekli iso dosyasını seçin vede "OK" butonuna basıp diğer adıma geçin. Eğer iso dosyası elinizde yoksa kuracağınız sistemin CD/DVD'sini takın, "Use Physical Drive" butonuna tıklayın, kullanmak istediğiniz CD-ROM sürücünüzü seçip "OK" butonuna basın, sonra tekrar "OK" butonuna basın vede pencereyi kapatın.

- Şimdi geldik en önemli kısma.. Yukarıdaki menü çubuğunda bulunan "VM" seçeneğine tıklayın vede "Start Selected Virtual Machine" seçeneğine tıklatın vede bir bilgisayara o sistemi kurarmış gibi kurun (bu işlem PC'nize zarar vermez). Ayrıca CD/DVD'nin biçimlendireceği yer sizin harddiskiniz değil, c.img dosyası olacak yani PC'nize vede dosyalarınıza bir zarar gelmeyecek, heyecanlanmayın Ayrıca aklınızda bulunsun; kuracağınız sistem çalışırken seçenekleri seçmek için onun bulunduğu konsol ekranında sistemin çalışıyor olduğu bir alana tıklamanız gerekecek vede mouse'unuz o alandan çıkamayacak. Mausunuzu o alandan çıkarmak için CTRL + ALT yapın. Kurulum sırasında antivirüsünüz dahil çalışan tüm yazılımları kapatın vede çok önemli değilse PC'nizde birşeyler yapmayın!
- Sistem kurulduğu zaman, sistemi normal olarak kapatın (yani başlat'a tıklayıp PC'yi kapat diyin). Kapanmasını bekleyin, tamamen kapandığından emin olduktan sonra, QEMU'yu kapatın..

Telefonu hazırlayalım

- İkinci indirdiğimiz apk dosyasını cihaza kuralım. Çalıştıralım, çalıştırdıktan hemen sonra uygulama kapanacak.

- Cihazı PC'ye bağlayın. Cihazın hafızasında oluşmuş olan SDL klasörünü açın, içindeki bochsrc.txt dosyasını açın. Alttaki komutları içine yapıştırın kaydedin:

megs: 256
cpu: count=1, ips=6000000, reset_on_triple_fault=1, ignore_bad_msrs=1
# filename of ROM images
romimage: file=BIOS-bochs-latest
vgaromimage: file=VGABIOS-lgpl-latest
vga: extension=cirrus, update_freq=25
pci: enabled=1, chipset=i440fx, slot1=cirrus
ata0: enabled=1, ioaddr1=0x1f0, ioaddr2=0x3f0, irq=14
ata1: enabled=1, ioaddr1=0x170, ioaddr2=0x370, irq=15
ata0-master: type=disk, path="c.img"
#ata0-slave: type=disk, path="d.img"
#ata1-master: type=disk, mode=vvfat, path=/sdcard/HDD, journal=vvfat.redolog
#type=cdrom, path="CD.ISO", status=inserted
boot: c
config_interface: textconfig
#display_library: x
# other choices: win32 sdl wx carbon amigaos beos macintosh nogui rfb term svga
log: bochsout.txt
sb16: enabled=1
mouse: enabled=1
sb16: wavemode=1, dmatimer=500000
clock: sync=none, time0=1

Not: Yukarıda megs yazısının yanında 256 yazıyor, bu sayıyı silip sisteme ne kadar RAM ayırmak istiyorsanız o rakamı yazın. 4'ün katı olmasına dikkat edin. Ben 512 yazdım. 

- SDL klasörüne c.img dosyasını kopyalayın. sdcard/SDL/c.img şeklinde yani sistemi kurduğumuz c.img dosyasını olduğu gibi klasörün içine atın.

- Cihazınızın PC ile bağlantısını kesin. 

İşte Bitti! 

Cihazınızda kurulu olan Bochs uygulamasını çalıştırın ve keyfini çıkarın !

Konu'nun çoğunu ben yazdım. 
Bazı yerleri veyseloglu arkadaştan aldım teşekkür ediyorum.

veyselfurkan@outlook.com & veyselfurkan[.]org & eglence[.]co
Paylaş:

12 Haziran 2013 Çarşamba

Hepsiburada.com ve Kitapyurdu.com İş ortaklığı hakkında...

Hepsiburadacom
Hepsiburada

Websitenize  reklam almak istiyorsanız kaçınacağınız iki isim:  hepsiburada ve kitapyurdu

KitapYurdu.com
Kitap Yurdu

Hepsiburada  reklamları oldukça çelimsiz olduğu için  tıklanma oranı 1/100,000  gibi ,

yaklaşık iki yıl boyunca websitelerimde yayınladım,henüz  50 tl bile birikmiş değil,üstelik tıklama başına sadece 0,04  tl gibi görünmez bir  rakamla  pay  veriyor.websitenizde gereksiz yer kaplamaktan başka birşeye yaramayacaktır.kesinlikle  tavsiye etmiyorum.


ikinici isim  kitapyurdu ise daha berbat


iki farklı yayıncılık seçeneği var, tıklama komisyonlu ve satış komisyonlu:

tık  başı yine çok düşük olan reklamlardan biri,satış komisyonlu ortaklıkta siparişler satıştan daha az olmalı,bu imkansıza yakın bir  durum olduğu için satış komisyonlu ortaklıkta para kazanmanızda imkansız gibi görünüyor,tıklama komisyonlu ortaklık yapsanız bile,kısa bir süre sonra ortaklığınız ,sizin bilginiz olmadan satış komisyonlu ortaklığa çevriliyor:kısacası kitapyurdu için bedava reklam yapmış olacaksınız.


şuan memnun olduğum tek isim  gittigidiyor  reklamları,tabi başvurumu kabulettirene kadar  yaklaşık 10 defa başvuru yaptım.
Paylaş: